درمان عوارض بیماری پارکینسون با لیزرآکوپانکچر و لیزر موضعی سر

درمان عوارض بیماری پارکینسون با لیزرآکوپانکچر و لیزر موضعی سر

پارکینسون یک بیماری پیشرونده عصبی است که در اثر از بین رفتن سلولهای حاوی دوپامین در ناحیه جسم سیاه مغز بروز می کند و منجر به علائمی مثل سفتی، رعشه، کندی در حرکات و عدم تعادل می شود. حدود ۳٫۴ میلیون نفر در سراسر جهان به این بیماری مبتلا هستند.

پارکینسون می تواند به طور جدی عملکرد فرد را تحت تاثیر قرار دهد، به طوری که حدود ۱۰٪ از بیماران مبتلا به پارکینسون نیازمند استفاده از ویلچر هستند. حدود ۵۰-۷۰٪ از سلولهای عصبی فرد در طی این بیماری از دست می روند. در حال حاضر، هیچ روش درمانی که محافظت کننده عصب در برابر تخریب باشد، وجود ندارد. درمان تنها بر پایه درمان علائم موجود صورت می گیرد که معمولا با دارو (که با عوارض جانبی همراه هستند) و روش هایی مثل فیزیوتراپی انجام می شود.
یکی از روش های موثر و بدون عارضه برای برطرف کردن کردن علائم بیماری پارکینسون از جمله رعشه، اضطراب، لکنت زبان، مشکلات خواب، خستگی و درد، طب سوزنی و لیزرآکوپانکچر به همراه لیزر موضعی ناحیه سر است.

به طور کلی ، اعتقاد بر این است که طب سوزنی سیستم عصبی را تحریک می کند و باعث آزاد شدن ناقلین عصبی- شیمیایی می شود. تغییرات بیوشیمیایی حاصل، بر مکانیسم های هموستاتیک بدن تأثیر می گذارد، بنابراین سلامت جسمی و عاطفی-هیجانی فرد را ارتقا می بخشد.

تحقیقات نشان داده اند که درمان طب سوزنی بطور ویژه می تواند در مدیریت بیماری پارکینسون به طرق زیر عمل کند:

  • تأثیر بر مکانیسم های عصبی شامل مدار گانگلیون- تالاموکلورتیکال پایه مغز
  • افزایش جریان خون مغزی در نیمکره ای که درگیر در پارکینسون است
  • بهبود متابولیسم گلوکز در مغز
  • افزایش انتشار آدنوزین که دارای خواص ضد درد است
  • فعال کردن مسیرهای سیگنالی سلولی (و از این رو تنظیم بقای سلول)
  • مجهز کردن سیستم دفاعی آنتی اکسیدانی (از طریق موادی مانند سوپراکسید دیسموتاز) برای محافظت از نورونها
  • عمل بر روی مناطقی از مغز که به عنوان نواحی کاهش حساسیت به درد و استرس و همچنین تقویت آرامش و غیرفعال کردن مغز “آنالتیک” شناخته شده است (مغز آنالتیک وظیفه تحلیل و آنالیز و درنتیحه اضطراب و نگرانی را بر عهده دارد)
  • کاهش آسیب عصبی و افزایش تعداد نورون ها در جسم سیاه
  • افزایش در دسترس بودن دوپامین سیناپسی که ممکن است نقش اساسی در بهبود عملکرد حرکتی داشته باشدو ….

منبع:

https://www.acupuncture.org.uk/a-to-z-of-conditions/a-to-z-of-conditions/2658-parkinsons-disease.html

۰۲۱-۲۶۷۶۷۲۰۵

۰۹۱۰۶۶۴۲۹۲۰

نمونه بالینی درمان شده:

View this post on Instagram

لیزرآکوپانکچر به همراه لیزر موضعی ناحیه سر روش موثری برای درمان عوارض بیماری پارکینسون است . . @dr.abbas_ansari @dr.abbas_ansari @dr.abbas_ansari . . . (قبل از درمان): بیمار ۶۵ ساله از شهرستان اراک، به دلیل بیماری پارکینسون مراجعه کرده بودند. بیماری ایشان از دو سال پیش شروع شده، اما به تازگی شدت علائم نسبت به اوایل بیماری افزایش یافته بود. بیمار دچار لرزش شدید دست چپ بودند و هنگام مطالعه یا استفاده از موبایل مشکل تمرکز چشم داشتند تا بتوانند به درستی ببینند. همچنین، به تازگی دچار لکنت زبان شده بودند و هنگام نوشتن خطشان نسبت به قبل از شروع پارکینسون ریزتر شده بود. بیمار هنگام بلند شدن از زمین اندکی سرگیجه داشتند و زمانی که پس از زمین خوردن قصد بلندشدن داشتند، با مشکل ضعف بدن و عدم تعادل نیز روبرو بودند. بیماری پارکینسون درمان قطعی ندارد، اما با لیزرآکوپانکچر و لیزر موضعی ناحیه سر علائم بیماری ۳۰ تا ۵۰ درصد بهبود می‌یابد. . . (پس از درمان): بیمار پس از یک دوره ۱۲ جلسه‌ای درمان با لیزر آکوپانکچر و لیزر موضعی ناحیه سر ۵۰ تا ۶۰ درصد بهبود علائم را نشان می دهند. بیمار قبل از درمان به دلیل سرگیجه زمین می خوردند و همچنین هنگام مطالعه یا استفاده از موبایل دچار سیاهی چشم می شدند و نمی‌توانستند روی نوشته متمرکز شوند؛ این مشکل پس از درمان با روش های ذکرشده برطرف شده است. لرزش دست کم تر شده و انرژی بدن بیمار افزایش یافته است؛ ایشان قبل از درمان به سختی از زمین بلند می می شدند، اما خوشبختانه پس از درمان این مشکل رفع گردیده است. T.me/DrAnsariClinic #عوارض_پارکینسون #درمان #طب_سوزنی_لیزری #لیزرآکوپانکچر #رعشه_دست #ترمور #لکنت_زبان #لرزش_دست #سیاهی_چشم #سرگیجه #لیزر_موضعی #درمان_با_لیزر #دکتر_عباس_انصاری

A post shared by طب سوزنی دکتر انصاری (@dr.abbas_ansari) on

Leave a Reply

Your email address will not be published.