درمان تنفر از برخی مواد غذایی با لیزرآکوپانکچر

درمان تنفر از برخی مواد غذایی با لیزرآکوپانکچر

درمان تنفر از برخی مواد غذایی با لیزرآکوپانکچر

آیا نسبت به مصرف برخی مواد  غذایی خاص احساس بیزاری دارید؟

برخی افراد نسبت به غذا، مزه و یا بوی خاصی احساس تنفر داشته و مصرف آن ماده غذایی ممکن است منجر به بروز حالت تهوع و یا استفراغ گردد. علت این بیزاری ممکن است ذاتی بوده و یا کاملاً ناخودآگاه باشد و از یک تجربه بد در اثر مسمومیت غذایی در گذشته نشأت گرفته باشد، در این صورت مغز برای حفاظت از فرد و خودداری از مسمومیت و بیمار شدن واکنش نشان می دهد.

گاهی این مشکل به طور موقت بوده، اما در صورتی که به مدت طولانی پابرجا باشد ممکن است بر سلامت فرد تاثیر گذاشته و او را از داشتن رژیم غذایی سالم و مناسب محروم سازد. از جمله شایع ترین این غذاها می توان به موارد زیر اشاره کرد: گوشت (مرغ، ماهی و گوشت قرمز)، تخم مرغ ، غذاهای دریایی، شیر، غذاهای پرچرب و سرخ شده، پیاز، سیر، غذاهای حاوی نشاسته، برخی از سبزیجات.

رژیم غذایی نامناسب می تواند باعث ضعیف شدن سیستم دفاعی بدن شود، و فرد را در برابر بیماری ها آسیب پذیرتر کند.

بر روی گوش انسان 292  نقطه وجود دارد که هر یک با عضو داخلی متناظر خود در ارتباط است و میتوان از آن برای درمان بیماری های استفاده کرد. لیزرآکوپانکچر و اوریکولوتراپی، با تحریک نقاط مشخصی از بدن و گوش می تواند بر وضعیت ذهنی-هیجانی فرد تاثیر گذاشته و با ترشح هورمون های دوپامین، اندورفین و سروتونین به برطرف شدن این مشکل کمک کند.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.