دیگر

درمان عوارض بیماری فلج مغزی (CP) با لیزرآکوپانکچر و لیزر گوش

فلج مغزی شایع‌ترین نوع ناتوانی در کودکان است. این عارضه حرکت دادن بخش‌های خاصی از بدن را برای بیمار دشوار و بنابراین انجام امور روزمره مانند راه رفتن، غذا خوردن و گرفتن اشیاء را برای مبتلایان به این بیماری سخت می‌کند. شدت بیماری در بیماران مختلف یکسان نیست. به دلیل آسیب بخش‌های خاصی از مغز، حرکات ارادی یا غیرارادی یا هر دو مختل می‌شوند. فلج مغزی یک بیماری پیشرونده نیست و با افزایش سن تشدید نمی‌شود؛ حتی با برخی درمان هایی که در ادامه خواهیم دید، علائم بیماران بهبود می‌یابد؛ این درحالیست که دیگر درمان‌ها نظیر دارو و جراحی‌های مغز و اعصاب تاثیر چندانی در کاهش علائم نخواهند داشت. بیماران دچار فلج مغزی معمولاً طول عمری مانند بقیه افراد دارند و در بسیاری از موارد انتظار می‌رود که زندگی خوبی نیز داشته باشند.

لیزرآکوپانکچر و لیزر موضعی روش های موثری برای درمان عوارض سی پی از نوع اسپاستیک (سفت) و سی پی شل (Flaccid) است.
لیزرآکوپانکچر روشی بدون درد و عارضه و به طور ویژه مناسب کودکان است؛ چرا که کودکان معمولا ترس از سوزن دارند. در این روش به جای استفاده از سوزن، نقاط مربوط به اندام ها با لیزر کم توان تحریک می شوند.
همانطور که در ویدئو می بینید، بیمار شش ساله که از گناباد خراسان رضوی به این مطب مراجعه کرده اند، به طور مادرزادی دچار سی پی از نوع شل و تاخیر در تکامل در نشستن، راه رفتن، گفتار و حرکات چشم بوده است.
پس از انجام یک دوره درمان به روش لیزرآکوپانکچر و لیزر موضعی، سفتی (تون) عضلانی بیمار و نیز توجه و تمرکز او سی درصد بهبود یافته است، جملات جدید بیان می کند و تکامل در حرکات چشمی او مشهود است.

ویدئوی قبل از درمان

ویدئوی بعد از درمان

درباره نویسنده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.