ویژه از دکتر انصاری

دکتر امیرهومن کاظمی، متخصص طب سوزنی

دکتر امیر هومن کاظمی رتبه اول پزشکی عمومی از دانشگاه علوم پزشکی مشهد در سال ۱۳۸۱می باشد. از آنجاکه دانشگاه علوم پزشکی مشهد مسئول ساماندهی طب مکمل بود در طی این مدت با موضوع طب مکمل آشنا و به آن علاقه مند شد. ایشان در امتحان های بورسیه جهت گذراندن رشته طب چینی در چین شرکت کرده و خوشبختانه پذیرفته شدند. دوره clinical PhD طب سنتی چین را در آنجا گذراندند و پس از ۵ سال در بین دانشجوهای خارجی و چینی به عنوان نفر اول فارغ التحصیل شدند که این موضوع برای چینی ها هم جالب توجه بوده است.
سپس به مدت ۲ سال به عنوان مشاور علمی سفارت ایران جهت بحثهای علمی، پزشکی و همکاری های بین دانشگاهی در چین اقامت داشتند و همزمان دانشگاه پکن از ایشان برای کار دعوت نمود و در آنجا مشغول به تدریس طب چینی و در کنار آن ارائه مباحثی در مورد طب سنتی ایران و سایر مباحث پزشکی شدند و به درجه استاد تمامی دانشگاه پکن رسیدند. همچنین، به عنوان هیئت علمی دانشگاه تهران مشغول به کار بوده و به عنوان معاونت بین الملل دانشکده سعی دارند طب سنتی ایران را در مجامع جهانی معرفی کنند.
دکتر امیرهومن کاظمی در انتخاب مجمع عمومی که با حضور مقامات، اساتید و متخصصان طب سوزنی بیش از ۶۰ کشور دنیا برگزار شد، توانست آرای لازم را کسب نموده و بعنوان نائب رئیس فدراسیون جهانی طب سوزنی انتخاب شد.
تا کنون شش جلد کتاب ( مبانی جامع طب چینی، راهنمای طب سوزنی گوش، تشخیص از طریق زبان در طب شرقی، راهنمای بالینی تشخیص از طریق زبان، اطلس رنگی نقاط طب سوزنی و فشاری، و بادکش درمانی در طب چینی) به ترجمه دکتر عباس انصاری و نظارت و ویرایش علمی دکتر امیرهومن کاظمی به چاپ رسیده است.

 

آدرس کلینیک: تهران، سعادت آباد، میدان کتاب، ابتدای بلوار کوهستان، پلاک ۲۸، طبقه ۴، کلینیک تخصصی طب سوزنی دکتر انصاری

تلفن: ۲۶۷۶۷۲۰۵-۰۲۱،   ۲۲۳۸۶۵۰۱-۰۲۱

درباره نویسنده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.