حجامت

درمان و پیشگیری از بیماری ها با فصد خون

بدن انسان از ترکیب چهار خلط خون، بلغم، صفرا و سودا تشکیل شده و زمانی که این چهار خلط در تعادل باشند، بدن در حالت سلامت قرار دارد، اما اگر کمیت این اخلاط بدلیل پرخوری، تغذیه نامناسب و کم تحرکی به هم بخورد، بیماری ایجاد می گردد که در این حالت، فصد یکی از روش های درمانی موثر در طب سنتی است.

به خارج کردن خون از سیاهرگ ها فصد گفته می شود که یک روش موثر برای درمان بسیاری از بیماری ها است. با توجه به اینکه، در عمل فصد، خون با فشار از سیاهرگها خارج می شود، تمامی رسوبات و سموم از عمق بدن پاکسازی شده و انسداد ها برطرف می گردند.

فصد درمانی، با بیرون کشیدن مقدار زیادی خون فاسد و سمومی که سالها در بدن انباشته شده، برای انواع مشکلات رحمی (منوراژی، آمنوره، ناباروری)، درد لگن، اسید اوریک بالا در خون، درد سیاتیک، دردهای اسکلتی، التهاب ریه ها، فلج ناگهانی حاصل از خونریزی مغزی، غلبه‌ سودا، پرخونی، درد بواسیر، سوءهاضمه، کمردرد، واریس، فشار خون، انواع سردرد و سرگیجه، بهبود عملکرد روده ها، تقویت قوای مغز، افراد مستعد صرع و … کاربرد دارد.

توصیه های قبل و بعد از انجام فصد:
•    مصرف غذاهای سرد (لبنیات ، تخم مرغ، ماهی ، برنج، مرغ، خیار و کاهو ، کیوی ، گوجه فرنگی ، ماکارونی ،آش جو ، لوبیا ) قبل از فصد مجاز نیست.
•    گرسنگی یا پرخوری و بی خوابی و کم خوابی موجب کاهش تاثیر فصد می شود.
•    انجام فصد برای زنان باردار و افراد کم خون و رنگ پریده مجاز نیست.
•    قبل و بعد از فصد، استحمام طولانی و گرم و سونا و جکوزی جایز نیست.
•    اگر قبل و هنگام فصد ، تلخی و خشکی دهان دارید، اندکی رب انار و رب آلو بخورید.

عمل فصد درد چندانی ندارد و اگر توسط پزشک متخصص صورت بگیرد عوارض و خطری ندارد. برای انجام فصد باید سن بیمار، مزاج بدنی، نوع فصل، نوع بیماری، چاقی یا لاغری بیمار و قوت و ضعف معده در نظر گرفته شود. فصل بهار و در ساعات اولیه روز پس از هضم غذا و بعد از کارکردن شکم بهترین زمان برای انجام فصد است،

درباره نویسنده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.