حجامت و زالو درمانی

توصیه های زالودرمانی

زالو درمانی و حجامت اثرات درمانی بسیاری دارند. حتی در دین اسلام نیز بر زالو درمانی و حجامت تأکید شده و پبامبراکرم (ص) میفرمایند : بهترین درمان شما حجامت ، انفیه و زالو انداختن است.
زالو هنگام مکیدن خون، مواد متنوعی را ترشح می کند که خواص درمانی دارند. یکی از این مواد، هیرودین است که با خاصیت ضد انعقادی خود موجب رقیق شدن خون و باز شدن گرفتگی عروق و در نتیجه افزایش خون‌رسانی به مغز و بدن می‌شود.

زالودرمانی در درمان بسیاری از بیماری ها از جمله پارکینسون، زخم معده، کولیت روده، بیماری های قلبی عروقی، گرافتهای پوستی و زیبایی پوست، پیوند اعضا، تقویت سیستم دفاعی بدن، امراض ریوی، التهابات کبد، کیسه صفرا و ناباروری بسیار موثر است.

توصیه های زالودرمانی:
۱٫ مصرف قرص های وارفارین و آسپیرین ، دی پیردامول ،اسویکس،کلوپیدگرل و قرص های مسکن از سه روز قبل از زالو درمانی تحت نظر پزشک باید قطع شود.
۲٫ پس از زالو درمانی محل گزیدگی زالو اغلب خونریزی عادی و ملایم دارد. حداقل ۸ ساعت پس از آن در استراحت داشته باشید.
۳٫ قبل از زالودرمانی، ابتدا با دارو های گیاهی خاص، حداقل به مدت ۱۵ روز تحت نظر پزشک رژیم های پاک سازی بدن را انجام دهید. در این صورت، پس از آن زالو درمانی اثر فوق العاده ای خواهد داشت.
۴٫ تا ۳۶ ساعت از تماس موضع زالو درمانی با آب خودداری کنید.
۵٫ در صورت خارش، محل زالو درمانی را پماد کالامین زده و یا بخور سرکه و آب بدهید ولی نباید زخم زالو و اطراف آن را بخارانید.

درباره نویسنده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.