حجامت و زالو درمانی

درمان با زالوی طبی

کاربرد زالو در درمان

یکی از کاربردهای مفید زالوهای طبی در بیماری های قلب و عروق و اختلالات گردش خون است. زالو به دلیل داشتن مواد ضد انعقاد خاص در بزاق دهان و آزاد کردن آن ها در حین مکش خون، باعث رقیق شدن خون و جلوگیری از تشکیل لخته در خون می شود. از اینرو موجب افزایش گردش خون و ممانعت از مرگ بافت ها خواهد شد. هیچگاه نگران برجای ماندن جای زخم زالوها بر روی پوست خود نباشید؛ این زخم ها در ابتدا با خارش همراه هستند که کاملا طبیعی است و پسس از چند روز جای زخم به طور کامل از بین می رود. معمولا در محل موردنظر حدود ده زالو استفاده می شود و هر زالو ۵ تا نهایتا ۱۵ میلی لیتر خون می مکد که این میزا تقریبا ده برابر حجم بدن زالو است.

مواد شیمیایی موجود در بزاق زالو که در داروها استفاده می شوند عبارت اند از:

  • فشار خون بالا
  • بیماری واریس
  • هموروئید
  • مشکلات پوستی
  • آرتزور

همچنین، زالودرمانی درمان مناسبی برای بیماری مفصلی شایع استئو آرتریت است. خاصیت ضدالتهابی و بی حس کنندگی موجود در بزاق زالو، درد را در مفصل آسیب دیده کاهش می دهد

زالودرمانی در درمان بیماری های ذیر موثر است:

بیماری های هموروئید، آرتریت، دمل، جوش و زخم های چرکی، عوارض سکته مغزی، نقرس، گل مژه و عفونت چشم، واریکوسل، آلزایمر و بسیاری از بیماری های دیگر. حداقل از سه روز قبل از زالو درمانی، مصرف قرص وارفارین و آسپرین، دی پیریدامول، اسویکس، کلوپیدگرل و قرص ھای مسکن باید زیر نظر پزشک قطع گردد.

 

 

درباره نویسنده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.