حجامت و زالو درمانی، خدمات ما در زالو درمانی

فواید زالودرمانی

زالودرمانی از روش های بسیار قدیمی در طب سنتی است که از زمان مصر باستان، برای درمان اختلالات سیستم عصبی، بیماری های دهان و دندان، بیماری های پوستی و عفونت ها استفاده می شده است. امروزه از زالو در جراحی پلاستیک و سایر جراحی های سرپایی استفاده بسیاری می شود، زیرا زالو با ترشح پپتیدها و پروتئین هایی از لخته شدن خون جلوگیری می کند و با حفظ جریان خون به زخم های ناشی از جراحی، در سرعت بهبود آنها تاثیر قابل توجهی دارد. زالو با ترشح ماده ضد انعقاد خون به نام هیرودین موجب رقیق شدن خون و پاکسازی مختصر عروق خونی و در نتیجه افزایش خون‌رسانی به مغز و بدن و جلوگیری از مرگ بافت ها می‌شود.

زالوی طبی با با چسبیدن به محل مورد نظر و گزیدن پوست ، ماده ضد انعقاد خون را از طریق بزاق وارد بدن کرده و هر زالو به مدت ۲۰ الی ۴۵ دقیقه عمل مکیدن را انجام می دهد و هر زالو حدوداً ۵ تا ۱۵ میلی لیتر (۱۰ برابر حجم بدن خون) خون میمکد. بسته به هدف درمانی، زالودرمانی در قسمتهای مختلف بدن انجام میشود. زالو درمانی در بیماران دیابتی که احتمال قطع عضو بدلیل کاهش گردش خون  در اعضای بدن بویژه پاها وجود دارد،  بیماران دارای فشار خون بالا، بیماران مبتلا به واریس با کاهش تورم رگ ها، بیماران مبتلا به آرتروز با کاهش التهاب و تورم، افراد مبتلا به بیماری های قلب عروقی و افرادی که عمل جراحی زیبایی انجام داده و ممکن است به موجب آن بخشی از بافت نرم خود را از دست داده باشند، بسیار کاربرد دارد.

زالو درمانی برای درمان بیماری های هموروئید، آرتریت، دمل، جوش و زخم های چرکی، عوارض سکته مغزی، نقرس، گل مژه و عفونت چشم، واریکوسل، آلزایمر، بسیار موثر است. حداقل از سه روز قبل از زالو درمانی، مصرف قرص وارفارین و آسپرین , دی پیریدامول , اسویکس , کلوپیدگرل , و قرص ھای مسکن زیر نظر پزشک باید قطع شود.

زالودرمانی و حجامت  همه روزه در کلینیک طب سوزنی دکتر انصاری انجام می شود:

تهران- سعادت آباد- میدان کتاب- ابتدای بلوار کوهستان- پلاک ۲۸- طبقه فوقانی داروخانه دکتر شاهرودی- کلینیک طب سوزنی   تلفن:۲۲۳۸۶۵۰۱-۰۲۱ ، ۲۶۷۶۷۲۰۵-۰۲۱

درباره نویسنده

2 دیدگاه در ”فواید زالودرمانی

  1. اکثراسردرد دارم ودونقطه پشت سرم اکثرا درد میکنه وباماساژیاکیسه آب گرم کمی تسکین میگیره، خودم فکر میکنم شاید با زالو خوب بشه.
    لطفاراهنمایی بفرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.