حجامت و زالو درمانی، طب سنتی

زالو و درمان گرفتگی عروق قلب

فشار خون بالا، استعمال دخانیات، چاقی، مصرف بی رویه کربوهیدرات ها، فشارهای هیجانی از جمله عوامل موثر در بروز گرفتگی عروق کرونر هستند. در این مشکل، ضخامت دیواره شریان افزایش یافته و در نتیجه اندازه مجرای عبور خون کم می شود. این امر باعث توقف بیشر ذرات موجود در خون و چسبیدن آن ها به دیواره عروق شده و اولین مرحله در بروز آترواسکلروسیس است.

جالب است بدانید این بیماری از دوران کودکی آغاز می شود اما تا سنین میانسالی و پیری علائم بالینی آن بروز نمی کند.

روش های متعددی در طب سنتی وجود دارند که با وجود هزینه درمانی اندک و اثیر فوق العاده آن ها بازهم به فراموشی سپرده شده اند. یکی از این روش ها زالودرمانی است که به دلیل اثر ضدانعقادی هیرودین در بزاق زالو، استفاده از آن برای مواردی همچون گرفتگی عروق کرونر، ترومبوسیس و آنژین صدری بسیار مثمرثمر است.

با این روش می توان از پرداخت هزینه های گزاف برای عمل باز، آنژیوپلاستی با بالن و کاشت استنپ جلوگیری کرده و از بروز گرفتگی عروق پیشگیری و یا در صورت وجود آن را برطرف نماییم.

زالو با از بین بردن لخته ها و رقیق کردن خون باعث افزایش قطر عروق و جریان بهتر خون در رگ ها می شود.

برای درمان گرفتگی عروق، حدود ۱۰ عدد زالوی کوچک برای پشت هر گوش لازم است. پس از ۲۰ روز، به طور متوسط ۱۰ عدد زالوی درش تر روی هر دست گذاشته می شود. پس از ۲۰ الی ۲۵ روز نوبت به پاها می رسد که باز برای هر پا ۱۰ عدد لازم است. پس از گذشت ۱ ماه روی سینه چپ یعنی روی قلب ده زالو لازم است.

در کنار زالودرمانی، استفاده از رژیم غذایی مناسب و داروهای گیاهی برای درمان کامل این مشکل ضروری است.

حجامت و زالودرمانی همه روزه در کلینیک دکتر انصاری انجام می شود:

تهران- سعادت آباد- میدان کتاب- ابتدای بلوار کوهستان- پلاک ۲۸- طبقه فوقانی داروخانه دکتر شاهرودی- کلینیک طب سوزنی   تلفن:۲۲۳۸۶۵۰۱-۰۲۱ ، ۲۶۷۶۷۲۰۵-۰۲۱ و ۰۹۱۰۶۶۴۲۹۲۰

درباره نویسنده

2 دیدگاه در ”زالو و درمان گرفتگی عروق قلب

  1. باسلام.ازخدمتتون سوال داشتم که ببینم گرفتگی پاها ودستها وهمچنین تنگی نفس درحین راه رفتن وغذاخوردن وهمینطورعرق سرد دربدن وخیس شدن شکم وگرگرفتگی بدن وسوزنی شدن روی قلب ازعوامل گرفتی عروق کرونری میباشد؟ممنون میشم اگرپاسخ بدین.چون گرفتاراین مریضی هستم ودکترها نمیفهمن که چمه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.