توصیه های پزشکی دکترانصاری، حجامت و زالو درمانی، خدمات ما در زالو درمانی، خدمات ما در طب سنتی، طب سنتی، ویژه از دکتر انصاری

درمان واریس با زالو

 

واریس پا :

واریس بیماری است که در طی آن دیواره وریدها دچار تورم برآمدگی پیاز مانند می شوند که بیشتر در دیواره های وریدهای ساق پا دیده می شوند. وریدهای واریسی معمولا بصورت طنابهای برجسته و آبی رنگ درست در زیر سطح پوست دیده می شوند و بی ضرر هستند.گاهی این وریدها متورم  شده ودر حین تماس حساس می شوند .وریدهای عمقی معمولا دیده نمی شوند ولی می توانند باعث تورم یا درد در سراسر پا بشوند .مشکل واریس نسبتا شایع می باشد ودر زنان دو برابر مردان است . وریدهایی که خون را از بدن به قلب باز می گردانند دیواره آنها عضلانی است و شبکه ای از دریچه ها درون آنها وجود دارد که فقط به سمت قلب باز می شوند. وقتی خون در وریدها به حرکت در می آید ، دریچه ها به نوبت باز می شوند تا خون حرکت کند و به جلو برود .سپس بسته می شوند تا خون به عقب بر نگردد.در وریدهای واریسی این دریچه ها خوب کار نمی کنند به صورتی که خون در وریدها جمع می شوند و عضلات به راحتی نمی توانند خون را به سمت قلب حرکت دهند.هر شرایطی که باعث فشار بیش از حد روی پاها و شکم شود می تواند منجر به واریس گردد. شایع ترین فشار زمان بارداری ،در افراد چاق یا کسانی که به مدت طولانی می ایستند وجود دارد. یبوست مزمن و در برخی موارد نادر تومورها نیز میتوانند سبب واریس شوند.

نحوه درمان به روش زالو درمانی:

علت واریس در طب سنتی تجمع سودا در خون و عروق در گیر است که برای رفع آن باید ۱۲۰ شب پیاپی نیم ساعت قبل از خواب یک لیوان سرکه انگبین (۲ قاشق غذاخوری عسل +۲  قاشق غذاخوری عرق نعنا + یک قاشق غذا خوری سرکه را در یک لیوان آب ریخته و هم بزنید) میل شود و هفته ای ۲ تا ۳ بار از دم کرده زنجبیل نیز استفاده شود و از مالش روغن سیاهدانه روزی یک بار به موضع مالیده شود .در ابتدای کار باید حجامت عام یعنی دو کتف را انجام داد و ده روز بعد دوره زالو درمانی را شروع کرد.

در جلسه اول روی هر پا ۱۰ عدد زالو انداخته شود ودر جلسه دوم یعنی ۲۰ روز دیگر به اطراف واریس و سیاهرگهای آسیب دیده در هر پا ۱۰ عدد زالو بیندازید.

پس از حمام آب سرد بروی پاها بریزید و در هنگام شب دو بالشت زیر پاها و بالشتی کوچک زیر سر قرار دهید .پاها را روغن مالیده و روزی دو بار آب زرشک بنوشید.

رعایت رژیم پاکسازی قبل از زالو درمانی و مصرف شربت خاکشیر باید حتما رعایت شود.

خواص زالو :

زالو بیشتر از حجامت خون و مواد را از عمق بدن بیرون می‌کشد . زالو برای اینکه بتواند خونخواری کند باید مانع لخته شدن خون بشود برای این کار بزاق خود را همزمان با مکیدن به داخل محل تزریق می‌کند بنابراین بدن بیمار از خواص بزاق زالو نیز بهره‌مند می‌گردد.

خصوصیات : معروفترین زالو، زالوی پزشکی است که جزء گروه خونخواران است. طول این زالو ۱۲ ـ ۵ سانتیمتر است و گاهی تا ۲۵ سانتیمتر هم می‌رسد عرض آن حدود یک سانتیمتر است. رنگ زالوی پزشکی متنوع است و غالباً زیتونی سیاه یا قهوه‌ای و یا حنایی مایل به سیاه است. زالوی پزشکی از گونه‌های زالوی آرواره‌دار بی خرطوم است.

زالو هنگام مکیدن خون ، مواد متنوعی ترشح می کند که خواص درمانی دارند. آب دهان زالو ( بزاق ) حاوی بیش از یکصد نوع ماده حیاتی مفید است که موجب درمان بیماریهای مختلفی می شود. زالو خون را بهتر از حجامت از عمق بدن بیرون می‌کشد. زالو انداختن برای بیماریهای پوستی مثل جوش‌ ، دمل‌های صورت ، لکه‌ها و نقطه‌های سیاه و سفید و نظایر آن مفید است.

 

زالودرمانی همه روزه در کلینیک طب سوزنی دکتر انصاری و توسط پزشک انجام می شود.

تهران- سعادت آباد- میدان کتاب- ابتدای بلوار کوهستان- پلاک ۲۸- طبقه فوقانی داروخانه دکتر شاهرودی- کلینیک طب سوزنی   تلفن:۲۲۳۸۶۵۰۱-۰۲۱ ، ۲۶۷۶۷۲۰۵-۰۲۱ و ۰۹۱۰۶۶۴۲۹۲۰

درباره نویسنده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.