بادکش درمانی، حجامت، خدمات ما در بادکش درمانی، خدمات ما در حجامت، خدمات ما در طب سوزنی، روشهای درمان، طب سوزنی

حجامت بادکش درمانی

حجامت پدیده ای است که دخالت در خود تنظیم کردن کار و عملکرد بدن انسان دارد

در درمان بیماری به وسیله حجامت معمولا از پشت بدن بیمار از ناحیه ای مشخص که خون جریان دارد به کمک ابزاری مکنده خون مکیده می شود.

در ایام قدیم از ابزارآلات توخالی برای مکیدن خون از ناحیه خراشیده شده پوست استفاده می کردند. در هندوستان از درخت بامبوس، در آفریقا از کالباز و آلمانی ها از شاخ گاو استفاده می کردند.

حجامت برای تسکین دردهای ارتوپدیک، کیسه صفرا، رماتیسم آرنج و شانه،….. به کار می رود.

اثرات حجامت گوناگون است و می توان به شرح زیر خلاصه گردد:

حجامت جریان گردش خون مایع را در رگ ها و لنف ها تنظیم می کند

حجامت مقدار خون در جریان رگ ها، تعداد گلبول های قرمز در سیستم رگ ها و مقدار پروتئین موجود در خون جاری و فشار همودینامیک در نظر گرفته می شود

هنگام حجامت تونوس دیواره رگ ها در ناحیه حجامت از جمله مویرگ ها تغییر یافته و به احتمال قوی نفوذ و عبور جریان مایع را تقویت می کند.

موفقیت ها در درمان بیماری های مختلفه به شیوه روان درمانی، هومئوپاتی، اوزنتراپی، روان درمانی و غیره همه دلیل بر این مدعاست. اما در عمل و شرایط امروزی و تعدد مراجعات ثابت شده که عمل بادکش و حجامت آسان ترین و سریع ترین روش درمان است.

حجامت برقرار کننده تعادل اعمال بدن، دریافت کننده جریانات اتفاق افتاده در بدن و عکس العمل متقابل اندام ها به هنگام عارضه هاست. نقاط حجامت مکان بیماری ها را معلوم می کند و ارتباط آنها را با اندام ها مشخص می سازد و در نهایت نشان می دهد که اعمال حیاتی بدن انسان از یک شبکه پیوسته و نه به طور خطی و مجرد تابعیت می کند.

نواحی که حجامت و بادکش در آنها انجام می شود عبارتند:

ناحیه گردن

ناحیه صفرا و کبد

سیستم تنظیم قلب و معده، ناحیه قلب و معده

ناحیه ریه

ناحیه فشار خون بالا

ناحیه کلیه و مثانه

ناحیه لگن خاصره کوچک و تخمدان ها

در این کلینیک حجامت چینی انجام می شود و در حجامت چینی میزان خون گیری از حجامت اسلامی کمتر است و مکان هایی که خون گیری می شوند با حجامت اسلامی تفاوت دارند

426329211_83496_12826305058485014511

درباره نویسنده