روشهای درمان، طب سوزنی، ویژه از دکتر انصاری

مشکلات پوستی و درمان با طب سوزنی

طب سوزنی: بیش از ۱۵ میلیون نفر در ایالات متحده با انواع مشکلات پوستی درگیر هستند. عواملی مانند آلرژی ها، محرک های محیطی، ژنتیک، داروها و اختلالات سیستم ایمنی می تواند منجر به مشکلات پوستی از جمله کهیر، اگزما، پزوریازیس، روزاسه (آفتاب سوختگی)، درماتیت، ویتیلیگو (برص یا پیسی)، آکنه و دیگر مشکلات پوستی شود.

درمان های معمول شامل پمادهای موضعی، داروهای خوراکی یا قابل تزریق مانند آنتی هیستامین ها، کورتیکواستروئیدها یا سرکوب کننده های سیستم ایمنی هستند که در موارد شدیدی که فعالیت بیش از حد سیستم ایمنی منجر به مشکلات پوستی ناشی از خودایمنی شده است، تجویز می شوند. اینگونه داروها منجر به بروز عوارض جانبی و نیز افزایش مواد سمی در بدن شوند. اغلب این درمان ها تنها تاثیر مسکن و موقت داشته و به ریشه اصلی مشکل به منظور رفع طولانی مدت آن نمی پردازند.

در مجتمع ارتقاء سلامت پارسیان از درمان های طبیعی مثل طب سوزنی، طب گیاهی و تغذیه درمانی به عنوان روش هایی ایمن، غیرتهاجمی و موثر در درمان علائم پوستی و نیز درمان دلیل اصلی این مشکلات برای جلوگیری از عود آن ها استفاده می شود.

درمان موفقیت آمیز مشکلات پوستی در کلینیک ارتقاء سلامت پارسیان

پوست، تمام سطح بدن را می پوشاند و ۱۰% وزن کل بدن را تشکیل می دهد؛ همچنین برای محافظت سطح داخلی بدن از عوامل بیماری زا و نیز دفع گرما و سموم از طریق غدد عرق کاربرد دارد. در طب چینی، عملکرد و تغذیه مناسب پوست، مستلزم سلامت سیستم تنفس، گوارش و سیستم ایمنی می باشد. زمانی که یکی از این سیستم ها از تعادل خارج شود،  علائم و نشانه های این عدم تعادل در پوست تظاهر می یابد. تغذیه نامناسب، ضعف سیستم ایمنی، سبک زندگی نامنظم و فاقد برنامه، استرس، ژنتیک و عوامل محیطی، همگی در بروز مشکلات پوستی نقش دارند.

ما بدقت پوست شما را معاینه کرده و شرایط فعلی، سبک زندگی، رژیم غذایی و نیز سابقه سلامت خانواده شما را بررسی می کنیم. سپس برنامه درمانی اختصاصی برای مشکلات پوستی که معمولا شامل طب سوزنی، طب گیاهی چینی خوراکی یا موضعی و تغذیه درمانی ویژه است ارائه خواهد شد. پس از پاسخگویی به تمام سوالات، روند درمان آغاز می شود.

ادامه در : درمانی های ویژه برای غلبه بر مشکلات پوستی با تاکید بر طب سوزنی (قسمت دوم)

درباره نویسنده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.